TDY-Y-1 elektr gidravlik ish stoli an'anaviy elektr surish tayoqchasi uzatish texnologiyasini almashtiradigan elektr import qilingan gidravlik uzatish tuzilishini qo'llaydi.
Joylashuvni sozlash aniqroq, harakat tezligi bir xil va barqarorroq, ishlash esa ishonchli va bardoshli.
Y shaklidagi taglik barqarorlikni va oyoqlar uchun yetarli joyni ta'minlaydi.
Tarjima funktsiyasi va shaffof yotoq taxtasi, C shaklidagi qo'l bilan jihozlangan bo'lib, butun tanani rentgen tekshiruvidan o'tkazishi mumkin.
Qo'lda ushlab turiladigan masofadan boshqarish pultidan tashqari, ikki tomonlama boshqaruv tizimi ustunli favqulodda boshqaruv tizimi bilan jihozlangan. Bitta tugmachali qayta tiklash funksiyasi shifokorning ish samaradorligini ta'minlaydi.
Ushbu elektro-gidravlik integratsiyalashgan operatsiya stoli qorin bo'shlig'i jarrohligi, akusherlik, ginekologiya, KBB, urologiya, anorektal va ortopediya kabi turli xil jarrohlik amaliyotlari uchun javob beradi.
1.Ikki tomonlama boshqaruv tizimi
TDY-Y-1 Elektr-Gidravlik operatsion stoli ikki tomonlama boshqaruv usullariga ega, biri simli boshqaruvchi bo'lib, bitta tugmachali avtomatik darajani tiklash funktsiyasiga ega. Ikkinchisi esa ustunli favqulodda vaziyatlarni boshqarish tizimi. Xuddi shu funktsiyaga ega ikkita mustaqil operatsion tizimlar to'plami simli boshqaruvchi ishlamay qolganda ham favqulodda vaziyatlarni boshqarish tizimining ishonchli ishlashini ta'minlaydi va operatsion stoldan xavfsiz foydalanishni ta'minlaydi.
2. Rentgen tekshiruvi uchun mavjud
Elektr-gidravlik OR stolining stol usti rentgen nurlarini o'tkaza oladi va rentgen plyonkali qutilarni tashish uchun stolning pastki qismiga yo'naltiruvchi rels o'rnatilgan.
3. C-qo'l bilan mos keladi
Elektr gorizontal harakatlanish harakati 340 mm ni tashkil qiladi, bu C-qo'l uchun aniq va qulay joylashish maydonini ta'minlaydi va bemorni qimirlatmasdan butun tananing rentgenografiyasini amalga oshirishi mumkin.
4. Qayta zaryadlanuvchi batareyalar
TDY-Y-1 elektr-gidravlik jarrohlik operatsiya stoli yuqori samarali qayta zaryadlanuvchi batareyalar bilan jihozlangan bo'lib, ular ≥50 operatsiya ehtiyojlarini qondira oladi va tashqi quvvat manbaisiz ishlashini ta'minlaydi. Qayta zaryadlanuvchi batareya parvarishlashni talab qilmaydi va uzoq vaqt davomida ishlatilishi mumkin. Shu bilan birga, maksimal xavfsizlikni ta'minlash uchun elektr energiyasini ta'minlash uchun AC quvvatidan foydalanish mumkin.
5.One-tugmaResetFmoylash
Yangi bitta tugmachali tiklash funksiyasi murakkab operatsiyalarni soddalashtiradi
Parametrlar
| Model elementi | TDY-Y-1 Elektr-Gidravlik Operatsion Stol |
| Uzunlik va kenglik | 1960 mm * 500 mm |
| Balandlik (yuqoriga va pastga) | 1090 mm / 690 mm |
| Bosh plastinka (yuqoriga va pastga) | 60°/ 85°/0° |
| Orqa plastinka (yuqoriga va pastga) | 85°/ 40° |
| Oyoq plastinkasi (Yuqoriga /Pastga / Tashqariga) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Teskari Trendelenburg | 28°/ 28° |
| Yon tomonga egilish (chap va o'ng) | 18°/ 18° |
| Buyrak ko'prigi balandligi | 100 mm |
| Gorizontal surilish | 340 mm |
| Nolinchi pozitsiya | Bitta tugma, standart |
| Egiluvchanlik/Refleks | Kombinatsiyalangan operatsiya |
| Rentgen platasi | Ixtiyoriy |
| Boshqaruv paneli | ixtiyoriy |
| Favqulodda to'xtatish tugmasi | Ixtiyoriy |
| Elektromotor tizimi | Tayvanlik Chaoger |
| Kuchlanishi | 220V/110V |
| Chastota | 50Hz / 60Hz |
| Quvvat sig'imi | 1.0 kVt |
| Batareya | Ha |
| Matras | Xotira matrasi |
| Asosiy material | 304 zanglamaydigan po'lat |
| Maksimal yuk hajmi | 200 kg |
| Kafolat | 1 yil |
Sstandart aksessuarlar
| Yo'q | Ism | Miqdorlar |
| 1 | Anesteziya ekrani | 1 dona |
| 2 | Tana qo'llab-quvvatlashi | 1 juftlik |
| 3 | Qo'lni qo'llab-quvvatlash | 1 juftlik |
| 4 | Yelka qo'llab-quvvatlashi | 1 juftlik |
| 5 | Oyoqni qo'llab-quvvatlash | 1 juftlik |
| 6 | Oyoq plitasi | 1 juftlik |
| 7 | Buyrak ko'prigi tutqichi | 1 dona |
| 8 | Matras | 1 to'plam |
| 9 | Qisqichni mahkamlash | 8 dona |
| 10 | Masofadan boshqarish pulti | 1 dona |
| 11 | Elektr uzatish liniyasi | 1 dona |
| 12 | Shlangi moy | 1 ta moy qutisi |